německý kakáč

Military
Odpovědět
Uživatelský avatar
zilvare
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: čtv 12. led 2012 21:58:17

německý kakáč

Příspěvek od zilvare »

LOPENÍK,německá helmice u hranice s SK pod cestou...jak ju co nejšetrnejc očistit?ocet je moc agresivní ne?
Přílohy
26062013045.JPG
26062013046.JPG
26062013047.JPG
26062013048.JPG
26062013049.JPG
26062013050.JPG
26062013051.JPG
Zilvar z chudobince
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2252
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: německý kakáč

Příspěvek od Slater »

Ocet není agresivní.
Pokud chceš aby ti vydržela není jiná možnost než jí zbavit rzi. Měl jsem tu jednu přes rok na prodejně a i když jsem jí očistil tak z ní pořád padala další rez. Pokud to nezbavíš té rzi tak se to za čas rozpadne ať je to helma nebo hutnější železo, kdejaký depozit by mohl vykládat ....
Uživatelský avatar
zilvare
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: čtv 12. led 2012 21:58:17

Re: německý kakáč

Příspěvek od zilvare »

takže ocet a ocelák?jak se to konzervuje?olej?
Zilvar z chudobince
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2252
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: německý kakáč

Příspěvek od Slater »

Nĕkdo to čistí elektrolýzou, ale ty já nefandím.
Pak to necháš nĕjakou dobu v destilce a nakonec zakonzervuješ včelím voskem.
Každej má jiný postupy.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: německý kakáč

Příspěvek od jkmineral »

týden nechat sušit, pak jemně očistit ocelovým kartáčem jen z nejhrubšího, koupit barvu Aktirezin, 280kč, černou,matnou, natřít vždy plochu 5x5cm a hned hrubým smirkem rez rozšmirglovat na kaši a tu prstem zatlačit do prohlubní, za 5 minut je to suché, postup opakovat po celé helmě několikrát, tato vzniklá pasta funguje jako tmel a výsledky jsou super. Když se opak povrch vysmirkuje do hladka, helmu jsem nerenovoval, je to velká plocha, ale bodák vypadá potom jak nový.
Naposledy upravil(a) jkmineral dne čtv 27. čer 2013 18:57:32, celkem upraveno 1 x.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: německý kakáč

Příspěvek od drak66 »

no hoši,když si ji za litr kupíš pěknou,tak uděláš líp.rez a mor atd nezastavíš,to bys vše musel vybrousit do základu a nesměla by tam zůstat špetka koroze.-pokud to ojebeš ,tak to začne znovu.Budeš jen zbytečně investovat love do šuntu,který nemá cenu rzi.Dnes chemie a barvy stojí dost peněz,tak je potřeba si vše spočítat.helmu kupíš s ssi za 8kil,
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: německý kakáč

Příspěvek od drak66 »

takhle,abys mě nepochopil špatně,tak vysvětlím-nález super,mnoho hledačů ho závidí,ale v zemi je to šrot,podle mne to nemá cenu konzervovat,záleží na tobě.
šahin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1071
Registrován: sob 16. dub 2011 20:48:31

Re: německý kakáč

Příspěvek od šahin »

Slater píše:Ocet není agresivní.
Pokud chceš aby ti vydržela není jiná možnost než jí zbavit rzi. Měl jsem tu jednu přes rok na prodejně a i když jsem jí očistil tak z ní pořád padala další rez. Pokud to nezbavíš té rzi tak se to za čas rozpadne ať je to helma nebo hutnější železo, kdejaký depozit by mohl vykládat ....
Michal, ale s octom opatrne! Ja som v octe mal zopár pekných kúskov a zdá sa mi, že to zobralo dosť zo živého. Myslím, že potom vodný lak je to naj! Ale Máchal má asi najlepší recept! :violin: P.S. Kámoško, z tohoto Ti veľa radosti neostane. Nález perfekt, ale nebudeš sa z neho dlho tešiť. Toť môj názor. :pray:
Pokiaľ dýcham, dúfam. Rutus Argo, Rutus Optima, Minelab Pro Find 25
Člen SILESIA HUNTERS
Uživatelský avatar
zilvare
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: čtv 12. led 2012 21:58:17

Re: německý kakáč

Příspěvek od zilvare »

díky bojs za tipy!!!
Zilvar z chudobince
Uživatelský avatar
Slater
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2252
Registrován: pát 25. pro 2009 10:22:55
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: německý kakáč

Příspěvek od Slater »

co mám zkušenosti tak zdravému železu to nic neudělá. Koupal jsem některé nálezy i měsíc jelikož jsem na ně zapomněl a nic jim nebylo.
Když potřebuju dostat jen malé zbytky rzi tak to tam nechám dlouho a opadá jen to co má.
Je pravda, že člověk už po čase pozná co má cenu čistit a co je jasné, že nevydrží.
Ale to co nevydrží číštění nevydrží ani nečištěné.

Jestli ty ten ocet neředíš nějákou samohonkou :lol:
Odpovědět

Zpět na „Militarie“