les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Fly archeology
Odpovědět
Uživatelský avatar
zilvare
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: čtv 12. led 2012 21:58:17

les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Příspěvek od zilvare »

zdravím,dnes mě strýko Festr:-)říkal,že jak byl maly,ze ho deda vzal do lesa Záhoří,teda doufám,ze se to tak ofiko jmenuje?byl tam trup z letadla,mu bylo tak 10 let,takze šedesáta léta,ale uz neví zda nemec nebo rus?tam nekde u Plumlova,les záhoří,ví nekdo víc?zdraví Zilvar.
Zilvar z chudobince
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Příspěvek od LaS »

Podle lidí to bylo z dopraváku a někteří řekli,že Dakota.Už tam dávno není.
Uživatelský avatar
zilvare
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: čtv 12. led 2012 21:58:17

Re: les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Příspěvek od zilvare »

aha!dekuju za info!to tam křáplo za války?
Zilvar z chudobince
Uživatelský avatar
LaS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: ned 04. pro 2011 8:56:30

Re: les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Příspěvek od LaS »

Jestli za války to nevím,ale podle řeči ne.Měli to tam dovést vojáci a hrát si tam na vojáky a tak to tam nechali až do sedmdesátých let.
Uživatelský avatar
Gulliver
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. dub 2014 22:47:57

Re: les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Příspěvek od Gulliver »

Jsem ročník 1965 a jako dítě si to letadlo tam pamatuji. Byl to trup většího letadla položený v lese.
Uživatelský avatar
lubor777
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: stř 08. črc 2015 15:36:35

Re: les Záhoří-Pv,neznámé letadlo?

Příspěvek od lubor777 »

Zdravím , pánové,
jako rodilý prostějovák mohu říci tohle : šlo s největší pravděpodobností o část trupu Lisunovu Li-2, v podstatě od čumáku ( ten byl částečně poškozen a jeho část vyčnívala ze země ) až po středí část centroplánu. Uvnitř byly zbytky tmavě zelené barvy, kterou byl vnitřek trupu nastříkán a do něj byly vyryty mraky jmen na památku...Trup byl nedaleko nějakého hospodářského stavení , částečně "utopen" v zemi. Šlo se do něj dostat ze zadní části. Já jej tam pamatuju ještě na 100% v letech cca 1984-85 a dost bych se divil , kdyby někdo z místních neměl fotografie. Spolužák z nedalekých Domamyslic mi říkal , jak to tam opravdu přivezli vojáci z nedalekého Stichovického letiště , ale proč ? Podobně se válel léta trup IL-12B u práškařského letiště nedaleko OP Prostějov a dnes je jeho zubožený zbytek v Air Parku Karla Tarantíka ve Zruči u Plzně.
Odpovědět

Zpět na „Letecká archeologie“