Vltavín cena ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

zdar,šel jsem do tohoto http://aukro.cz/vltavin-16-8-g-i5009316869.html ale myslel jsem že tak kilo za gram bude,já na to zapoměl a borec mně o dvacku přihodil,škoda a vyšel ho na 44kč za g,kdepakty tabulkový ceny,to je pasé :violin:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

ale ten dotaz byl,asi na pazourka ;-)
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

Pazour60 píše:Narazil jsem na ceny vltavínů :shock: , tak hurá na excelentí kousky, kam se hrabe Au ;-)
Cenová hranice 1000 Kč už je dávno pasé.... Ve sbírce mám několik kousků s cenovkou vysoko nad 2000 Kč/g a jsem rád, že se k takovým kamenům lze vůbec dostat (kdo vám v dnešní době takové kameny nabídne) - Kdo chce kvalitu musí za ni zaplatit, přes to nejede vlak. Pokud se člověk smíří s kvalitou kamenů 50 Kč/g je to jeho volba.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

tak to mi ,pošli fotku vltavínu za 2000/gram.ten musí mít minimálně 150g,ale i to bych s cenou pochyboval, samozřejmě,že vše je o kvalitě a stím se vyvíjí i cena,máš to u mincí,bankovek atd a hlavně o vzácnosti.Zajímá mně ten tvůj za 2000k,jen tak pro moji informaci,abych mohl posoudit,co je to kvalita a podle toho se zařídit,já si totiž nemyslím,že za 50,nebo 100k není kvalita,pokud to prodává laik,který o tem ví prd,tak je to pro něj slušná cena,nebo pokud se nechceš prezentovat,tak mi to pošli na SZ.Dík
Uživatelský avatar
Koiko
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 13903
Registrován: pát 08. říj 2010 11:59:01
Bydliště: Teplitz stadt

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Koiko »

Pazoure - popravdě já taky. představoval bych si fotku na váze a pak s měřítkem. Myslím, že minule tady Ďjůk prezentoval fakt pěkný kousek a pokud je to celotvar, tak každý vltavín je přeci krásný, originál ... Ale - nekoupil bych ho. To si ho raději najdu - TAKŽE ... - Uvidíme se na Achtele ;-) ;-) ;-)
Koiko 小池富夫 znovunarozen 21.12.2019
XP Deus 22 cm HF RCWS4 CZ
XP MI-6
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

SZ
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

Pazour60 píše:Jak je dráček zvědavej :doh:
jako jsem :D ,jelikož pár jich mám a kdybych náhodou něco chtěl střelit,nebo koupit,tak čeho se mám držet.Základní věci,jako lokalita,poškození ,váha atd samo,že vím,zajímá mně víc :violin:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od drak66 »

Pazour60 píše:Co takhle zkusit Ďjůkovi Ďjůkovany :?: . Tam se bobkům nepodobají :lol: . Ty ceny ovlivňuje samozřejmě váha, ale asi hlavně tvar, neporušenost, lokalita a možnost ho použít na šperk. Když se podíváš na weby prodejců drahých kamenů ( nemyslím Aukro ), tak tam jsou ceny hodně vysoko :mrgreen: . Asi bude rozdíl mít vltavín a bezvadný a tvarově krásný vltavín ;-)
ale taky jo,máš tu tu dvacítku ,myslím,že od praxuse,ono záleží na co zrovna narazíš,ikdyž Slavětice jsou známy ježkama.
Uživatelský avatar
praxus
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: pon 29. zář 2014 16:54:58
Bydliště: salám vysočina

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od praxus »

Nejlepší na určování ceny je podle mě způsob od Přemysla Duška kde máš několik bodů a hodnot + základní cenu za gram podle váhy za daný rok cca ,......je to v různých kategoriích a to násobíš a sčítáš a docela to sedí ten výsledek.Já viděl pár kousků tak před rokem co byly i přes 2000 gr pomatuju si jeden super kousek za cca 70k a to nebyl moc velkej na gramáž do 40 gr ,ale dokonalej.Gramáž až zas tak velkou cenu neudělá mynulej rok se prodal 160 Gr za 60k takovej valoun a to není ani 500 kč/g je tam víc faktorů prostě.jestli můžu poprosit taky SZ toho kousku 2000 kč /gr rád se pokochám ono takových promile.......
Uživatelský avatar
Sberatel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát 28. lis 2014 15:09:43

Re: Vltavín cena ?

Příspěvek od Sberatel »

praxus píše:Nejlepší na určování ceny je podle mě způsob od Přemysla Duška kde máš několik bodů a hodnot + základní cenu za gram podle váhy za daný rok cca ,......je to v různých kategoriích a to násobíš a sčítáš a docela to sedí ten výsledek.Já viděl pár kousků tak před rokem co byly i přes 2000 gr pomatuju si jeden super kousek za cca 70k a to nebyl moc velkej na gramáž do 40 gr ,ale dokonalej.Gramáž až zas tak velkou cenu neudělá mynulej rok se prodal 160 Gr za 60k takovej valoun a to není ani 500 kč/g je tam víc faktorů prostě.jestli můžu poprosit taky SZ toho kousku 2000 kč /gr rád se pokochám ono takových promile.......
Podle mě způsob od Duška umí/může aplikovat jen někdo kdo se ve vltavínech orientuje "delší" dobu a prošlo mu rukama VELKÉ množství kamenů. Proč? Protože někdo kdo začíná a nebo mu prošli rukama jen nižší stovky kamenů má do značné míry (a to zejména u svých kamenů) tendence - u kriterií jako je především skulptace, tvar a rarity a výjimečnost - navyšovat hodnocení a ve výsledku i výslednou cenu kamene. Je to určitě dobré vodítko, ale.... Dle mého - vysokou cenu/kvalitu dovede akceptovat/ocenit člověk co se učí praxí a bohužel ten, kdo do kamenů naivestuje větší množství financí (jinak se k těm nejlepším povětšinou ani nedostane).
Odpovědět

Zpět na „Minerály“