Sudety

Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Sudety

Příspěvek od roman123 »

nazdar,no moc na vyber nemam,termin mas ale teraz tu je - http://www.slovenskepiesky.sk/uvod.html
,cize laksaren a okolie pada...skor to vidim na tie poloniny.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Sudety

Příspěvek od jkmineral »

no fakt že jo, ale termín mi přidělila moje láska, sluníčko jasné a nejchytřejší tvor pod sluncem. A .... .... ..... ... ! ;-)
Takže se rozhodni, zda jedem na Poloninu, kdy vyrážíme a kde se sejdeme. Nejlépe tak v pondělí do neděle.Zda jedeme každý zvlášť, nebo mým Dac.Duster nebo Tvým ševroletem. Všechno na záda, spacák, celtu, jídlo a chlast. Kokíno na medvědy a zubry :) My jedeme dva. Kdyby se chtěl někdo přidat, nejsem proti. Dnes musíme vše dohodnout, abych zajistil v Uliči základnu na parkování. Boha jeho, začínám mít strach.
Pokud chceš raději na tu akci, pojedeme s kámošem na Zlaté hory. Čusky !!!
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Sudety

Příspěvek od roman123 »

poloniny urcite,len mam zatial pruser s detmi.asi to vypada,ze cely tyzden ich dedkovci asi strazit nebudu....skor to vyzera,ze by som sa k vam niekedy cez tyzden pridal.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Sudety

Příspěvek od jkmineral »

setkání na místě prakticky nejde, není tam signál, 20x20 km divočina, sám se tam vypravit je o hubu, přežít se dá jedině v týmu. Je to fyzicky max. náročné a výstroj a zásoby na týden neseš na zádech. Kopce tam jsou 1200-1300 m.n.m.,matroš na týden a zásoby neseš na zádech. Takže buď všichni nebo nic. Ale to nevadí, pojedeme rýžovat do Zlatých hor, pohodička, každý den pivko, místo srnek místí krásky :)
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Sudety

Příspěvek od roman123 »

tyzden hladat to ero?????to by sme museli byt hooodne unaveny od vina.to ero tak 2 dni,max 3,ak by boli zaujimave nalezy.tusim mas bobky z tych medvedov,vlkov...na ne mam nieco specialne a hlavne ucinne.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Sudety

Příspěvek od jkmineral »

to ero není třeba hledat, mám přesné GPS, takže najisto. Ale když už tam jedu, je škoda to otočit za dva dny, je tam super WWI i WWII, proto jsme k němu nikdy nedošli :) 2 dny na cestu autem tam a zpět, 2 dny na cestu na místo tam a zpět a alespoň 2-3 dny na hledání, takže týden minimálně. Asi 10 x jsme vždy jeli na 10 dní a vždy se nám to zdálo málo.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
roman123
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 12. srp 2012 23:11:30

Re: Sudety

Příspěvek od roman123 »

cize na 6 dni v divocine - 6x1,5-2 l vody,chlast,jedenie,spacak,stan/celta/,motyka,detektor.....plus nalezy, a 1200m kopce.to sa necudujem ,ze ste tam nedosli....su tam nejaky domaci serpovia,marokanci?
ked som to naratal tak plna polona pri tom bledne..........
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Sudety

Příspěvek od jkmineral »

vodu jsme brali jen 1,5 L, zbytek z potoků, je tam čisto, příděl rumu do petek -ušetříš gramy za skleněný obal, když bylo hodně nálezů, tak jsme je v půlce akce stáhli o 10 km k výchozímu bodu a vráttili jsme se zpět na pozice. Při cestě nazpátek jsme nepotřebné věci buď spálili, nebo uložili na příště. Zpět jsem nikdy nebral staré náhradní boty, plechovky na vaření, bo ešusy a kotlíky jsme nebrali, staré sekyrky, lopatky, pláštěnky, karimatky, igelitové plachty /stany byly těžké/... a pak když jsme šli příště, tak jsme počítali, že to najdeme :) Někdy jsme jeli i 3x ročně, jak to šlo.
karpaty 2009 1.jpg
karpaty 2009 2.jpg
karpaty 2009 6.jpg
karpaty 2009 5.jpg
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
a.k.s.i
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř 17. srp 2016 13:42:14
Bydliště: Silesia

Re: Sudety

Příspěvek od a.k.s.i »

aaaaa....fotky z "karpatské ozdravovny"...to mě vždycky dostane. Tak před deseti lety to byl hledačův ráj. Možná i teď se ještě najdou místečka nepřeoraná masovou turistikou. Když sleduju na netu, co se tam dnes děje, nestačím se divit. Jezdí tam ofiko expedice mapovat zákopy, dělat 3D modely opevnění, to jsou samé projekty, elaboráty, bumážky... Nechat auto u lesa už bych si asi netroufl. Je jiná doba :?
Ale kraj je to pořád úžasný!!!
Přílohy
IMG_1628.JPG
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: Sudety

Příspěvek od jkmineral »

Vidím, že sis taky užil. Nechat auto u lesa je smrt. Je třeba mít zázemí a zaparkovat na zahradě u známých, tam kam jsme chtěli jet, je nutno se nahlásit na "národní výbor" jako cyklo nebo pěší turistiku a zaplatit pár drobných, ale pak je vše OK.
P1010006.JPG
P1010007.JPG
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Odpovědět

Zpět na „Společné hledání“