S čím začít a kde v Ostravě?

aneb tlachání na volné téma.
Uživatelský avatar
Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 01. říj 2013 14:13:02

S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od Michal »

Ahoj,tak po vyprávění babičky jsem se rozhodl jít prošmějdit les a celkově začít hledat s detektorem.
Zatím bych se rád podíval na místo v Bělském lese kde podle tipu babičky padlo nejvíce němců.
A kam dále v Ostravě?Kde seženu informace kde se v Ostravě co dělo (Ostrava,Opavsko) abych věděl kde začít?

Dále co se týče výstroje: z článků jsem se dočetl o Teknetics alpha 2000. Hodně se doporučuje.Mám ho vzít?
Nebo jít do jiného?Alpha 2000 se pohybuje kolem 5000 kč .Nechci si došetřit na 7.000 a více.Chci detík kolem 5.000 kč (což je podle mě cenová sazba za slušnější detík pokud jsem dobře pochopil). Pokud by se našel jiný a lepší třeba za 5.500 ještě bych ho bral.

Díky za info
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od drak66 »

já ho mám,dájí se s ním najít dobré věci,ale je to o štěstí,mužeš kuknut na moje nálezy a posoudit,co se týče lokalit,tak jsou vesměs prošmejděné a moc se o nich nemluví.lokalit-dobrých je málo a hledačů mraky.Vše časem poznáš :whistle:
Uživatelský avatar
Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 01. říj 2013 14:13:02

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od Michal »

Já to chápu,že si to každý drží.Jen bych potřeboval nasměrovat.Odkud vzít informace kam se vydat.Jsou tady nějaké archívy v Ostravě atd. ?
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od cotojetohle »

no.......Ostrava jako taková je na hledaní uplně na govno......V Běláku už bylo snad milion lidí.Na Hrabyň si taky zajdeš a je tam uplné nic.Najít můžeš kdekoli a cokoli.Záleží co chceš hledat.Válku??Mince?
Co se týče války na střepiny a munici je Ostravsko ještě plodné...Na hezčí věci už bohužel
Na detektoru zas tolik nezáleží
Naposledy upravil(a) Koiko dne úte 01. říj 2013 18:34:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: ach jo...
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte 01. říj 2013 14:13:02

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od Michal »

Jo jde mi o válku hlavně...
Uživatelský avatar
msf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1454
Registrován: pon 17. kvě 2010 19:45:46

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od msf »

Vydej se kolem silnice Ostrava -Opava. Od Plesné do Opavy v každém lese, vlevo i vpravo. Bezva lokalita je třeba Josefovsky kopec. Každý nováček si zaslouží poradit:). Jinak univerzita Google je dobra věc, najdeš si vše, je třeba hledat a dávat si věci do souvislostí v návaznosti na krajinu, to Tě navede na správná místa. Krejcárky a jiné polní věci najdeš všude, kde byli lidé.
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od jkmineral »

Já mám ještě lepší radu než Msf. Nejdříve si pořiď slušnou knihovnu. Dobrá je třeba kniha Pod křídly je Ostrava. Kdybys ji nesehnal v antikvariátě, prodám Ti ji za 820 Kč. Samozřejmě, při větším odběru dostaneš slevu. Při odběru 5 ks bude cena již 420 Kč. Super na tom je, že každou kapitolu můžeš číst v jiné knize. Kdybys chtěl 10ks, na ceně se domluvíme.
Druhá možnost je, že Ti dohodím chlápka, který Tě provede všemi lokalitami nejen na ostravsku, ale i na opavsku, v Polsku, Itálii ... prostě kde jen chceš. Bere jen 120 kč na hodinu, což je super.
Kdyby Ti ani jedna možnost nevyhovovala, tak jdi na tu asfaltku jak radí Msf, nebo začni bádat někde v archivu.
Dobrý lov ! ;-)
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
jkmineral
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: ned 05. pro 2010 13:50:38

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od jkmineral »

Jo, chlapci, byl to pokus o vtip, lisujeme jablka,tak jsem byl včera veselý ;-)
Takové dotazy připadají starým psům úsměvné, tak se nediv.
Prostě jediná rada, Michale, je nachodit desítky kilometrů, kdekoli, nejlépe kde se něco dělo, a to zjistíš třeba v nějaké literatuře. Nebo si vyber nějaké staré pole, popřípadně smetiště ...
Ale Bělský les je super, stále je plodný, až budeš mít detík nasměruji tě na sektory, které ještě dávají.
Mor na všechny hledače, kromě mne :)
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od cotojetohle »

Hlavně kopat válku je o velké trpělivosti..Je to samá střepina spousta patron.....Těch hezký věcí moc není...
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
drachir1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: pát 29. led 2010 9:53:28

Re: S čím začít a kde v Ostravě?

Příspěvek od drachir1 »

Tyto rady tě musely vyděsit! Něco málo nastuduj, poptej se starších, hlavně choď a dej na 6 smysl. Hodně štěstí!
Odpovědět

Zpět na „Všeobecná diskuze“