Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Other - meetings, detectors, ...
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od drak66 »

;) Ahoj pánové,koho bych tímto příběhem nudil,klikni, prosím na jinou a zajímavější stránku.Prakticky odmalička mne lákalo vrtání v zemi,archeologie,nálezy a najít nějaký poklad,to byl snad sen každého kluka.Tenkrát jsem chodil na základní školu do Třebíče-Boroviny a komouši začali s bouráním a stavbou hotelu Slávie-obchodní dům Rozkvět v centru Třebíče a jak bagrovali,tak vše vyváželi na bývalou skládku v Borovině,my ji říkali řípovská zmole.dodnes nechápu,jak mohli udělat skládku vysoko nad řekou Jihlavou,ty studny v řípově jsou dodnes otrávené.Ale k věci.S kámošem,jsme na smetiště chodili a hledali co se nám hodí,jelikož jsme byli chudí.Jak Tatrovky a V3sky,vyváželi hlínu z náměstí,tak jsme tam našli spousty střepů keramiky a ruzných zubu a kostí.My to nahlásili a mohli založit archeologický kroužek ve škole za odměnu.Zájem byl obrovský-Byli jsme v něm já a dva kamoši co jsme to našli a ohlásili.Mysleli jme,že časem se to vylepší.Vedoucím byl určen pan ze západomoravského muzea,jméno si,už nepomatuji.první setkání dobré,provedl nás muzeem v Třebíčském zámku,vltavíny atd i basilikou,kryptou,atd.Spokojenost veliká,další schůzka příští týden,to,už jen pul hodiny,a na další,už nebyl čas.Tak takto dopadul archeologický kroužek r.1978.moje první seznámení s hledáním.Jinak jsem,vždy miloval historii,hlavně Hrady a zámky a troufnu si říct,že jsem jich 90 procent v naší zemi navšívil.Nejkrásnější z hradů samozřejmě Karlštejn,ikdyž,Křivoklát či u nás Bítov?Ten miluji i celou Vranovskou přehradu.Ze zámků Jaroměřice nad Rok.Vranov n Dyjí,či Opočno nebo Orlík na Kterých byly ohromné sbírky válečných zbraní.Ale to je jen část minulosti,pokud budete chtít dodám další informace ohledně sběratelkých aktivit z let minulých.Dnes,se zajímám o hledání detektorem a,asi 12 let sbírám mince a bankovky.Samozřejmě v rámci možností.K detektoru jsem se dostal minulý rok.V unoru 2009 se mi stal uraz,zlomenina spodiny lebeční otevřená...........
Naposledy upravil(a) drak66 dne stř 01. zář 2010 15:51:00, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od drak66 »

Byl v tom chlast,padl jsem v jedné nejmenované restouraci na schod a odvezli mne 4 pětikačky, jsem rád,že jsem to přežil,ikdyž trvalé následky mám dodnes,ztráta chuti ,čichu občasné závratě,20procentní stráta sluchu v levém a 10 v pravém uchu a o psychyckých problémech nemluvím a děkuji pánubohu,že to takto dopadlo a nejsem na vozejku.Za toto si muže každej sám,takže nemocenská krácena o 50 procent.Rok jsem marodil a s inv.duchodem mne poslali do hajzlu.Proč toto píši?Pouze upozornění,že se tvá situace změní z minuty na minutu,tak se chopte šance a užívejte si dokud to jde. ;) Asi po 4 měsících,jsem skoumal internet,samozřejmě po chvilkách,narazil jsem na detektorweb a okamžitě mne zaujaly nálezy mincí a jiných hezkých věcí.Kouknu na nabídku detektorů a říkám,skusím to.Koupil jsem pomale ten nejlevnější-Bounty Hunter,já nevěděl co mrcasení obnáší a navíc neměl peníze,jelikož mám4 člennou rodinu.Jak to šlo a zdraví mi to dovolilo,tak jsem začal s mojím pátráním po historii.Jelikož jsem mincičkář a hluboko kopat nechci,stačí rýček,tak jsem s nálezy spokojen,kouknite na moje příspěvky.Kdyby sluch sloužil,určitě by to bylo lepší. ;) Jinak,vše je o štěstí,vybraná lokalita neexistuje,záleží na počasí,kam s tím máchneš ,jakou rychlostí,jak daleko od země,atd.Detektoring je prakticky věda.Mám prochozenou lokalitu150krát a pokaždá najdu :lol: Dnes jdu od doktora kolem městské věže a koukám na dlažbu,zátka,kopnu do ní a co? Toto!!
Přílohy
-červen narozky 019.jpg
-červen narozky 017.jpg
-červen narozky 016.jpg
samozřejmě jsem do ní nekopnul,koupil jsem ho a prosím admina do převedení tohoto solidního 15 krejcaru r 1663 G-H do příslušné sekce
samozřejmě jsem do ní nekopnul,koupil jsem ho a prosím admina do převedení tohoto solidního 15 krejcaru r 1663 G-H do příslušné sekce
Naposledy upravil(a) drak66 dne čtv 09. zář 2010 11:10:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od drak66 »

:lol: Víš jak mi říká můj 20lete kluk Roman?Draku ty blázne a má pravdu! :lol:
Uživatelský avatar
cotojetohle
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1491
Registrován: ned 07. bře 2010 13:30:23

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od cotojetohle »

Hezky napsáno draku..Já začal kopat vlastně kvůli pohybu.Po letech trávených kurvením a v hospodě ,tlak v krevním řečišti začal povážlivě stoupat....Tak sem se slzou v oku vzpomínal na svoje horolezecké výkony z mládí..Tak jsem hledal něco:kde je pohyb,budu v přírodě,moc se nenadřu a hlavně mě to chytne.
Uvažoval jsem spíš nad sportem.
Tak jsem se dal na houbaření...Ale to šlo jen když byla sezona...Pak nic..
Tak mě napdalo koupit klacek..Sem v přírodě...Mám pohyb..a baví mě to..Co baví.Já už sem závislák :lol:
50% dělá štěstí
30%chodit,chodit,chodit,
10%lokalita
6%práce s klackem
4%detektor
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od drak66 »

cotojetohle píše:Hezky napsáno draku..Já začal kopat vlastně kvůli pohybu.Po letech trávených kurvením a v hospodě ,tlak v krevním řečišti začal povážlivě stoupat....Tak sem se slzou v oku vzpomínal na svoje horolezecké výkony z mládí..Tak jsem hledal něco:kde je pohyb,budu v přírodě,moc se nenadřu a hlavně mě to chytne.
Uvažoval jsem spíš nad sportem.
Tak jsem se dal na houbaření...Ale to šlo jen když byla sezona...Pak nic..
Tak mě napdalo koupit klacek..Sem v přírodě...Mám pohyb..a baví mě to..Co baví.Já už sem závislák :lol:
když bůh dá ožerem se v Náramči.Já se nikdy nepoučím,je to osud! ;)
Uživatelský avatar
vlk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: pát 27. srp 2010 10:58:01
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od vlk »

Pěkně napsáno a dost silný příběh.
Já, jako každej kluk hltal knížky o pirátských pokladech, zlatě na divokém západě a podobný. No a k detektoru jsem čuchnul prvně, když polovička ztratila u školky prstýnek po babičce. Půjčili jsme si tehdy obyčejnou minohledačku a prstýnek nenašli. Ale ve mně červíček hlodal a hlodal, až jsem si nakonec detík pořídil. No nakonec to chytlo i ženušku, takže má svůj detík a courá po polích a lesích se mnou.........
Uživatelský avatar
jezero
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1079
Registrován: ned 03. led 2010 22:32:45

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od jezero »

vlk :
a našli jste potom ten prstýnek ? ;)
Uživatelský avatar
vlk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: pát 27. srp 2010 10:58:01
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od vlk »

Jezero: bohužel jsme ten prstýnek už nikdy nenašli. Zkoušel jsem to ještě několikrát. Ale bylo dost sněhu, když ho ztratila a asi ho při rychlém tání sněhu odnesla voda někam do kanálu............ Mrzí mně to, protože v manželčině rodině si ho dámy předávaly po několik generací :cry:
Uživatelský avatar
drak66
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 8095
Registrován: pon 18. led 2010 18:04:47
Bydliště: Třebíč

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od drak66 »

;) Nikoho jsem nechtěl dojmout k slzám,chtěl jsem tím jen říct,že zdraví a mladí lidé mají mraky možností a vše má člověk ve svých rukou,není důvod brečet ,například,že nemáš práci,holku,nebo peníze,atd. 8-) Ty leží na ulici,stačí je jen sebrat. ;)
Uživatelský avatar
tama.1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1465
Registrován: stř 20. led 2010 21:20:49
Bydliště: Třebíč

Re: Můj příběh,jak jsem vlastně čichnul k detektoringu.

Příspěvek od tama.1 »

Jak jsem začala hledat -před 4 lety jsem se zajímala o kamenné kříže,někdy řečeno-smírčí kříže.Něco málo naštudovala na internetu a všechny moje dovolené trávené na kole po naší vlasti,byly zaměřené najít "smírčák" vyfotit si ho,ošahat a pak zjistit jak se tam dostal,jeho příběh,zda byl vytesán za účelem smíření nebo nápravě zločinu.Je to o historii,ale převážně o hledání v přírodě,ne vždycky smírčák stojí na kraji silnice,hledání bylo v lesích,na poli,v keřích a bohužel ne ve všech mapách je zobrazen.Všechny smírčí kameny mají svou historii a stává se poslední dobou,že se z naší republiky ztrácí.
Pro mě to byl adrenalin,najít smírčák,vyfotit a dát do své sbírky.
A když jsem tak guglovala,tak jsem narazila na stránky detektoru a už to bylo....Jsem v přírodě,mám pohyb,pořád Vás všechny čtu a pochopitelně se od Vás učím.
Letos jsem byla jen párkrát,ale už teď se těším na jaro....
Odpovědět

Zpět na „Ostatní - srazy, detektory, ...“